zulbahar-batmaz-foto-2

Hikâyemiz, 1960’lı yılların başlarında kurucumuz Zülbahar Batmaz’ın tekstil sektörüne çırak olarak adım atmasıyla başladı. 1960-79 yılları arasında Türkiye’de henüz bobin boyama işleminin yapılmadığı bir dönemde, çile boya kazanlarında alın teri döken Zülbahar Batmaz, kısa sürede Bursa’nın ipeği ve floşu en iyi boyayan ustası olarak ün kazandı.

1979 yılında deneyimlerini kendi vizyonuyla birleştirmek isteyen kurucumuz, Kestel’de ilk fabrikamızın temellerini attı. Böylece Batmaz Tekstil çatısı altında, çile ipek boyama tesisi olarak, tekstil boyahanesi kimliği ile faaliyet göstermeye başladık.

1991 yılına gelindiğinde, ikinci kuşak Remzi Batmaz öncülüğünde İtalya’dan alınan 7 tezgahla birlikte ilk kumaş üretimimizi gerçekleştirdik. Değişen sektörün gereksinimlerini yakalamaya çalışırken, 2004 yılında bobin boyama ve beraberinde ihracata adım atıldı. 2013 yılında yapılan yatırımlarla boya apre bölümü kurularak entegre bir tesise dönüşen Batmaz Tekstil’in yıllık kapasitesi 4.000.000 metreye ulaştı.

Geçmişten bugüne kat ettiğimiz yola baktığımızda görüyoruz ki; küçük lokal bir işletmede başlayan maceramız bizi Avrupa ve Dünya modasına yön veren lider markalara, özgün koleksiyonlar sunan global bir tedarikçi haline getirdi.

Artık üretim kapasitemizin %80’ini İtalya, Almanya, Hollanda, İngiltere, Fransa, Japonya, İspanya, ABD, Kanada, Avusturalya, Yunanistan ve Rusya gibi, rekabetin zorlu olduğu pazarlarda başarıyla değerlendiriyoruz.

Batmaz Tekstil olarak kumaş üretme amacı ile çıktığımız bu yolda halen ilk adımlarımızı attığımız yıllardaki hevesle yürümeye devam ediyoruz.

Bizi bugünlere getiren yolda birlikte yürüdüğümüz tüm çalışma arkadaşları ve müşterilerimize teşekkür eder, aynı prensipler ve gelişen vizyonumuzla yolculuğumuza devam edeceğimizin sözünü veririz.